استفن راس میلیاردر آمریکایی دیگری در زمینه املاک و مستغلات است. مجله فوربز در سال ۲۰۱۰ استفن راس را با ثروت ۴/۳ میلیارد دلار در رده دویست و هفتاد و هفتم ثروتمندان جهان قرار داد. استفن راس موسس، رییس و مدیرعامل گروه شرکت‌های مرتبط (The Related Companies, L.P.) است. این بنگاه یک بنگاه املاک و مستغلات است که دفتر مرکزی آن در شهر نیویورک واقع شده است

استفن ام. راس در سال ۱۹۴۰ در‌هامترامک در ایالت میشیگان در آمریکا متولد شد. او از دبیرستان میامی‌بیچ سنیور فارغ‌التحصیل شد و سپس به دانشگاه فلوریدا رفت. راس بعدا به مدرسه کسب و کار دانشگاه میشیگان رفت و در سال ۱۹۶۲ در رشته حسابداری از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شد. او سپس به مدرسه حقوق دانشگاه وین استیت رفت و در سال ۱۹۶۵ با مدرک دکترای حقوق فارغ التحصیل شد. استفن راس همچنان تحصیلات خود را ادامه داد و در مدرسه حقوق دانشگاه نیویورک مشغول به تحصیل در رشته کارشناسی ارشد حقوق مالیات شد. او در سال ۱۹۶۶ نیز از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شد.

استفن راس کار خود را برای اولین بار به عنوان یک وکیل مالیات در شرکت کوپرز و لیبراند در دترویت شروع کرد. او که هیچ تجربه‌ای در کار نداشت همچون کودکی در این شرکت رشد کرد و کم کم به نایب رییس بخش زیر مجموعه املاک و مستغلات شرکت «لیرد» و همچنین نایب رییس دپارتمان مدیریت مالی سازمانی شرکت «براسترنز»،‌ که هر دو شرکت در نیویورک واقع شده‌اند، تبدیل شد.

استفن راس گروه شرکت‌های مسکن مرتبط را در سال ۱۹۷۲ تاسیس کرد. او در ابتدا تمرکز خود را بر ساخت و تامین مالی ساخت خانه برای افراد کم‌درآمد قرار داده بود. طی دهه ۱۹۸۰ چندین دفتر دیگر برای این شرکت در نیویورک سیتی، میامی، شیکاگو و کالیفرنیا بازگشایی شد و نام این شرکت نیز به شرکت‌های مرتبط تغییر یافت، چون دامنه خدماتی که شرکت فراهم می‌کرد از حوزه مسکن فراتر رفته بود.

راس بعدها حوزه کاری شرکت خود را گسترش داده و به حوزه ساختمان‌های لوکس و پرریسک‌تر در نیویورک وارد شد. گروه شرکت‌های مرتبط در دهه ۱۹۹۰ سازماندهی مجدد شده و به سه بخش توسعه، مدیریت و خدمات مالی تقسیم شد.

گروه شرکت‌های مرتبط که کار آن مدیریت، توسعه و تامین مالی املاک و مستغلات است تاکنون بسیاری از پروژه‌های سودآور در شهر نیویورک و دیگر نقاط ایالات متحده را مدیریت کرده است.

استفن راس مالک ۹۵ درصد تیم فوتبال میامی‌دلفینز است. او این تیم فوتبال را در سال ۲۰۰۹ به قیمت یک میلیارد دلار خرید. استفن راس همچنین مالک ۹۵ درصد ورزشگاه سان لایف است.

استفن راس علاوه بر کسب و کار در امور خیریه هم فعالیت دارد. دانشگاه میشیگان مدرسه کسب و کار راس را پس از دریافت ۱۰۰ میلیون مبلغ اهدایی از سوی استفن راس به احترامش به نام او نامگذاری کرده است. استفن راس در حال حاضر عضو هیات امنای چندین سازمان همچون ساختمان موزه ملی، بنیاد تحقیقات دیابت جوونایل و بنیاد جکی رابینسون است. وی به واسطه خدماتش در کسب و کار و امور جامعه جوایز زیادی را نیز از آن خود کرده است.

استفن راس ازدواج کرده و ۴ فرزند دارد. او در حال حاضر ساکن نیویورک در آمریکا است.

بازگشت به صفحه اصلی